- Adıyaman Üniversitesi Fen Bilimleri Dergisi
- Volume:10 Issue:2
- Soft Quasilinear Spaces and Soft Normed Quasilinear Spaces
Soft Quasilinear Spaces and Soft Normed Quasilinear Spaces
Authors : Hacer BOZKURT
Pages : 506-523
Doi:10.37094/adyujsci.728934
View : 13 | Download : 9
Publication Date : 2020-12-30
Article Type : Research Paper
Abstract :Bu çalışmada, yeni bir kavram olan esnek quasilineer uzay ve esnek proper quasilineer uzay kavramları sunulmuştur. Ayrıca esnek quasilineer uzayda bir esnek quasi vektör tanımı verilmiş ve bu yeni kavram ile ilgili quasilineer bağımlılık-bağımsızlık özellikleri ele alınmıştır. Esnek quasilineer uzaylarda esnek quasi norm kavramı tanıtılmıştır. Son olarak bir esnek normlu quasilineer uzayda esnek quasilineer operatör tanımı verilmiş ve sınırlı esnek quasilineer operatör ile sürekli esnek quasilineer operatörlerle ilgili bazı sonuçlar elde edilmiştir.Keywords : Esnek quasilineer uzay, Esnek quasi vektör, Esnek normlu quasilineer uzay, Esnek quasilineer operatör