- Adıyaman Üniversitesi Fen Bilimleri Dergisi
- Volume:10 Issue:2
- Simpson Type Integral Inequalities for Harmonic Convex Functions via Conformable Fractional Integral...
Simpson Type Integral Inequalities for Harmonic Convex Functions via Conformable Fractional Integrals
Authors : Zeynep ŞANLI
Pages : 572-584
Doi:10.37094/adyujsci.780433
View : 17 | Download : 6
Publication Date : 2020-12-30
Article Type : Research Paper
Abstract :Kesirli integral operatörleri matematiksel analiz ve optimizasyon teorisi alanlarında oldukça kullanışlıdır. Bu araştırmanın temel amacı harmonik konveks fonksiyonlar için yeni bir Simpson tipi conformable kesirli integral eşitliği kurmaktır. Bu eşitliği kullanarak Simpson tipi conformable kesirli integral eşitsizlikleri ile ilgili bazı yeni sonuçlar elde edildi. Daha sonra,Keywords : Simpson inequality, Conformable fractional integral, Harmonic convex