- Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Ve Mühendislik Bilimleri Dergisi
- Volume:19 Issue:2
- Lorentz-Minkowski Düzleminde R-Ortogonalliği Üzerine
Lorentz-Minkowski Düzleminde R-Ortogonalliği Üzerine
Authors : Nilgün SÖNMEZ, Abdülaziz AÇIKGÖZ
Pages : 343-347
View : 11 | Download : 5
Publication Date : 2019-09-17
Article Type : Research Paper
Abstract :Bu makalede Lorentz-Minkowski düzleminde norm kullanılarak Robert ortogonalliğinin (R-Ortogonalliği) temel özellikleri incelenmiştir. Keywords : Lorentz Minkowski düzlemi, Lorentz norm, Ortogonal vektör, R Ortogonallik